IMG_5136_resizeΟ πρέσβης της Αυστραλίας κ. Jeremy Newman επισκέφτηκε το σχολείο μας, για την τελετή παράδοσης σύγχρονου εξοπλισμού και εποπτικών μέσων διδασκαλίας εκ μέρους της Αυστραλιανής Κυβέρνησης, στα πλαίσια του προγράμματος βοηθείας των πυρόπληκτων περιοχών.

Στην υλοποίηση της προσπάθειας αυτής αποφασιστικής σημασίας στάθηκε η συμβολή του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
Η δωρεά περιλάμβανε εξοπλισμό σημαντικής αξίας, όπως διαδραστικό πίνακα, μεγάλο αριθμό φορητών υπολογιστών, μικροφωνική εγκατάσταση, έγρωμο laser εκτυπωτή, φωτοτυπικό μηχάνημα, καθίσματα και τραπέζια εργασίας κ.α
Στην εκδήλωση παρέστησαν εκτός από τη Διευθύντρια του σχολείου, Ευγενία Δάβου και τον κ. Jeremy Newman, η εκπρόσωπος του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού,  εκπρόσωποι του Συλλόγου των καθηγητών, η πρόεδρος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, εκπρόσωποι του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών και μέλη του δημοτικού συμβουλίου του δήμου Φολόης.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση μπορείτε να δείτε εδώ zoom