Εβδομάδα Ευαισθητοποίησης για τον Εγκέφαλο- Πύργος 2019 – Β’ Λυκείου – Απρίλιος 2019.

Συμμετοχή του ΓΕ.Λ. Λάλα στην Εβδομάδα Ευαισθητοποίησης για τον Εγκέφαλο 2019

Τίτλος δράσης: “Μνήμη η ….. Ταυτότητά μας”

Υπ. Καθηγητές:

• Σταματίου Μαρία (ΠΕ80)
  • Παναγιωτακόπουλος Χρήστος (ΠΕ04.01 )
  • Δημοπούλου Στεργιανή (ΠΕ06)

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το βίντεο με την προετοιμασία της ομάδας που εργάστηκε για την εκπροσώπηση του σχολείου μας στη Εβδομάδα Ευαισθητοποίησης για τον Εγκέφαλο 2019 καθώς και τη διαδικασία κατασκευής του έργου που κατατέθηκε για την ίδια εκδήλωση και το οποίο φιλοτέχνησε η Β΄ Λυκείου του σχολείου μας. Η παρουσίαση των εργασιών των συμμετεχόντων σχολείων έγινε στο 1ο Γυμνάσιο Πύργου τον Απρίλιο του 2019.

Δείτε εδώ τις φωτογραφίες των μαθητών του σχολείου μας από την ημέρα της εκδήλωσης και την παρουσίαση της εργασίας τους.

Ανάρτηση της σύντομης έκθεσης που υπέβαλε το σχολείο μας στο DANA Foundation σχετικά με τις δράσεις του σχολείου μας για την Εβδομάδα Ευαισθητοποίησης για τον Εγκέφαλο 2019 (Brain Awareness Week 2019). Πατήστε στην εικόνα που ακολουθεί για να διαβάσετε το κείμενο που έστειλε το σχολείο μας για τη δράση!