Η 9η τηλεσυνδιάσκεψη που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας σε συνεργασία με τον οργανισμό The tipping point, έγινε την Πέμπτη 11 Μαΐου 2023 με την Α΄ τάξη Λυκείου και υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Μπελόκα Χρήστο. Θέμα της τηλεσυνδιάσκεψης ήταν : «Διαχείριση άγχους των εξετάσεων»

Η Κοινωνική ψυχολόγος κ. Διαμαντούλα Βλαντώνη, MSc, Διδάκτορας Ψυχολογίας Παντείου Πανεπιστημίου ήταν η μέντορας που μίλησε στους μαθητές του Λυκείου μας για την διαχείριση του άγχους στις εξετάσεις. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να αλληλοεπιδράσουν με την ειδικό και να γνωρίσουν τις τεχνικές διαχείρισης άγχους. Ιδιαίτερα οι μαθητές της Γ Λυκείου που είναι επιφορτισμένοι με το άγχος των επικείμενων Πανελλαδικών Εξετάσεων βρήκαν πολύ ενδιαφέρουσα την ενημερωτική αυτή δράση.